#Attribution1 { height:0px; visibility:hidden; display:none }

4 Temmuz 2015

Pasta Aşkına!!!

11 Kasım benim pıtırcık oğlumun doğum günüydü.O zamana kadar butik pastalara olan aşkım o gün bir kez daha depreşti ve oğlumun bir sonraki doğum günü pastasını ben yapacağım deyip hemen kolları sıvadım.Öncelikle kendime bir iş planı hazırladım buna göre ilk önce cupcake yaparak başlayacaktım,ilk denemelerimin görselleri fena olmadı ama tadları çok iyiydi :)

Bu bana yeter miydi?? Tabi ki yetmedi,ertesi hafta sabaha kadar 3 boyutlu tasarımlar üzerinde çalıştım,ortaya çıkanlar karşısında gözümden bir damla yaş süzüldü :)))
Derken birkaç deneme daha yaptım durumun  vehameti öyle bir hal almıştı ki rüyamda bile figür yapmaya başlamıştım,derken tam da o sırada bir 'Keskin kenar pasta' kursuna katıldım.Elbette kursa katılmadan önce keskin kenar pastalarla ilgili okuyabileceğim her yazıyı hatmetmiştim.

İlk pastam beni de ev halkını da çok mutlu etti :) Yılbaşı yaklaştığı için teması da çok güzeldi. Çikolata aşığı biri için bol çikolatalı lezzetli mi lezzetli bir pastanın anlamı kelimelerle anlatılamıyor o gün bir kez daha anladım :)Sonra 2. pasta,3. pasta ,arkadaşımın kızının doğum günü için yaptığım pasta derken kendimi sabahlara kadar pasta yapar halde buldum.Bir yandan eğitimler aldım,bir yandan web sayfamın hazırlıkları ve logom ile uğraştım.Ve 4 ay içinde ta taaaaa 'CupQueen' markası oluşmuş oldu.
Hepi topu 4 ayda durum nasıl bu noktaya geldi,inanın ben de bilmiyorum,tek bildiğim her konudaki takıntılı kişiliğim, pasta konusuna da taktığı ve aynı hızla da devam ediyor olduğu.Başarmanın sırrı adanmışlık ve çalışma :)

5-10 dakika içerisinde silip süpürülen pastaların arkasında çok ciddi bir emek ve adanmışlık var.Ve ben de kendimi adadım.Şimdilerde hem sipariş alıyorum hem de kendimi mutlu eden pastalar yapıyorum.Tüm bunlara nasıl mı zaman buluyorum??  Uyumuyorummmm...


Bünyem bu tempoya alıştı,hafta içi Cuma'ya kadar rüyalarımda iş yeri ile ilgili üretim problemleri ile uğraşıyorum ,malzemeler gelmemiş ,üretimde sorunlar çıkmış vs vs uğraşıp duruyorum,ama Cuma akşamı oldu mu...... Rüyalarım bile değişiyor :))))
Rüyamda  sabaha kadar pasta yapıyorum Cumartesi sabah uyanıp rüyamdaki pastayı yapmaya devam ediyorum :))) Artık bu halime ailece gülüyoruz çünkü hiçbir açıklama getiremiyoruz.
Pıtırcık oğlum da benim yüzümden pastacı olacak gibi geliyor,sırf benimle zaman geçirebilmek için bana yardım ediyor ,modelleme yapıyor :) Yakında anne ve çocuk eğitimleri de düzenlemeyi düşünüyorum :)

Şimdilik durumdan memnunuz,korkarım ailecek pastalara aşık olduk :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder